Święto Niepodległości w Przedszkolu w Tarnawie

8 listopada 2013 r. w Przedszkolu Niepublicznym w Tarnawie Dolnej obchodzono 95 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Choć przedszkolaki mają jeszcze małą wiedzę historyczną to w montażu słowno-muzycznym po swojemu wyraziły wierszem i piosenką swój patriotyzm. Wraz z rodzicami odśpiewały nasz Hymn Narodowy oraz Rotę  a w wierszu Władysława Bełzy „Kto ty jesteś…” w przeuroczy, ale stanowczy sposób zadeklarowały swoją przynależność do Polski i odpowiedzialność za Nią. Pięknie zaprezentowały się również w naszym tańcu narodowym Polonezie – wyuczonym przez panią Ewelinę oraz przypomniały wszystkim zebranym legendę o Warsie i Sawie. Cały program przygotowały panie z grupy starszej – p. Ania i p. Joasia.

Wspólne spotkanie z rodzicami stało się także okazją do podsumowania październikowego konkursu na najpiękniejszy i najoryginalniejszy różaniec i wręczenia nagród. Przyznano 4 wyróżnienia dla: Oliwii Rybczak, Gosi Błażowskiej, Bartka Zarzycznego, Dominiki Dąbrowskiej i ich rodzin. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

K. Rokicka