Tłusty czwartek

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyłamówi staropolskie przysłowie.

Wychodząc naprzeciw tej polskiej tradycji, w czwartek 27 lutego, zorganizowano dla członków i sympatyków scholi parafialnej - uczniów klas I – V naszej szkoły okolicznościowe spotkanie przy muzyce. Podczas zabawy nie zabrakło pączków ufundowanych przez Stowarzyszenie „Nasza Przyszłość – Tarnawa” i słodkości przygotowanych przez rodziców. Były konkursy, tańce, zabawy ruchowe i integracyjne. Wszystkim uczestnikom towarzyszyły  - radość i uśmiech, czego dowodem były „roześmiane buźki” namalowane na balonach.

Z całą pewnością obfite w atrakcje popołudnie tłustego czwartku na długo pozostanie w pamięci dzieci uczestniczących w tym spotkaniu.

Spotkanie  było możliwe dzięki przychylności sołtysa wsi P. Marka Marcinika, który udostępnia  pomieszczenie w Domu Strażaka na spotkania scholi.

HK