Droga Krzyżowa

30 marca, w piątek przed Niedzielą Palmową, tradycyjnie jak co roku już po raz 19 podążaliśmy z krzyżem na naszą parafialną Golgotę – na Gruszkę. Nabożeństwo rozpoczęło się Mszą św. o godz. 16.oo. Zimno i przelotnie padający deszcz nie zniechęcił ponad tysięcznej liczby pątników – parafian i gości. Przewodnikami naszymi byli Proboszcz parafii ks. Jan Krupiński i wikariusz ks. Marcin Padowski.  Tematem przewodnim rozważań przygotowanych i prowadzonych przez członków grup parafialnych, dorosłych i młodzież były zagrożenia współczesnego człowieka – chrześcijanina. Nasze uczestnictwo i trud ofiarowaliśmy w różnych intencjach – pamiętając o całej naszej parafii, kapłanach, rodzinach, dzieciach, tych wszystkich którzy dźwigają codzienny krzyż choroby i tych którzy zagubili się na drogach swojego. Nasza parafialna droga krzyżowa była też wyznaniem wiary, a także przypomnieniem, że każdego dnia powinniśmy nieść swój krzyż i pomagać go nieść innym.