VIII Zjazd Rodzin Szkół JPII

Drugi października 2008 r., godzina 300 rano grupa 50 osób (45 uczniów, 5 nauczycieli) wyjechała do Częstochowy na VIII Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze. Nasza szkoła uczestniczyła w tym święcie już po raz czwarty. Dzień był piękny, słoneczny i ciepły, ale i atmosfera na placu pod szczytem Jasnej Góry wśród ponad 50 tysięcy młodych ludzi serdeczna i uroczysta. Nad głowami zebranych uczniów, studentów i przedszkolaków powiewały transparenty, flagi i proporce, które informowały o tym, że do Matki Bożej o wszelkie łaski przyjechali młodzi z całej Polski, nawet z najbardziej odległych zakątków, z dużych miast i małych wiosek – jak nasza Tarnawa.

Niesamowite wrażenie robił szpaler złożony z 516 pocztów sztandarowych ciasno ustawionych wzdłuż wałów i kopca z posągiem Ojca św. Jana Pawła II. Doskonałe miejsce zajął poczet naszej szkoły – bardzo wysoko, na kopcu, niemal u boku posągu Jana Pawła II. Sztandar pięknie się prezentował, dumnie powiewał na wietrze i wraz z innymi majestatycznie a jednocześnie pokornie kłaniał się Panu Jezusowi i Matce Bożej.

Wszyscy uczestnicy wzięli udział w uroczystej Mszy św., której przewodniczył i kazanie  wygłosił ks. bs. Zygmunt Zimowski – opiekun duchowy Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Po Mszy św. cała grupa stanęła przed cudownym obrazem Matki Bożej, by prosić ją o potrzebne łaski. Z wielu oczu popłynęły łzy radości i szczęścia.

W drodze powrotnej cała grupa odwiedziła jeszcze Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, które na wielu zrobiło wielkie wrażenie. W skupieniu i zadumaniu najpierw wszyscy uklękli do modlitwy przed relikwiami s. Faustyny i cudownym obrazem Pana Jezusa, a potem w dolnej części Sanktuarium zwiedzili kaplice różnych wyznań, np. kaplicę węgierską, kaplicę grekokatolicką. Młodzież podczas całej pielgrzymki była bardzo zdyscyplinowana, serdeczna w stosunku do kolegów i koleżanek i bardzo radosna. Na pewno zapamięta ten wyjazd na długo.

M. Obal