Peregrynacja krzyża

W sobotę 30 czerwca w naszej Parafii nastąpiła oczekiwana przez parafian uroczystość Peregrynacji Krzyża Papieskiego, tego który towarzyszył w ostatniej Drodze Krzyżowej Jana Pawła II przed jego śmiercią. Krzyż w naszej Parafii pojawił się po raz drugi. Wcześniej gościł u nas tydzień czasu zaraz po śmierci Ojca Świętego i został przywieziony z Parafii Kraczkowa przez księży Proboszcza Mieczysława Biziora i ówczesnego ks. wikariusza tej Parafii naszego rodaka Jacka Zarzycznego. Krzyż ten obecnie odwiedza kolejne parafie naszej Diecezji jako wotum wdzięczności za beatyfikację Jana Pawła II. Krzyż został przywieziony z Parafii Prusiek, a z naszej Parafii zostanie przewieziony do Parafii Łukowe.

Uroczystości w naszej Parafii przewodniczył ksiądz Biskup Adam Szal. Po przejściu 3-ch stacji, odbyło się powitanie przez przedstawicieli rodzin i księdza proboszcza, a następnie odbyła się uroczysta Msza Św. której przewodniczył ks. Biskup. W homilii ks. Biskup nawiązał do znaczenia krzyża w naszym życiu i o konieczności świadczenia o nim w każdym miejscu i w każdej sytuacji w naszym życiu.

Wieczorem spora część naszych parafian zgromadziła się na czuwaniu modlitewnym podczas którego w godzinie śmierci Ojca  Św. o 21,37 odśpiewano „Barkę”. Czuwanie trwało do godziny 22-iej.

Opr. JK