Plon niesiemy, plon...

Tradycyjnie Koła Gospodyń z Tarnawy Dolnej i Górnej przygotowały wieńce dożynkowe, które od 15 sierpnia 2008 r.–  Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - prezentowane były w naszym kościele. Wieniec dożynkowy z Tarnawy Górnej prezentowany był dodatkowo na Dożynkach Diecezjalnych, które były jednocześnie wojewódzkimi w Haczowie. Od różnorodności pomysłów na wykonanie wieńców może rozboleć głowa, a ich urody należy tylko pozazdrościć. W tej niezwykłej galerii bardzo okazale prezentował się także wieniec tarnawski. W ubiegłym roku Koło Gospodyń z Tarnawy Górnej po raz pierwszy od niepamiętnych czasów reprezentowało naszą Parafię na Dożynkach Diecezjalnych, które odbyły się w Strachocinie.

Dwa tygodnie później – 14.09.2008 r. obydwa tarnawskie Koła Gospodyń prezentowały swoje wieńce na Dożynkach Gminnych w Wielopolu.

HiJK