V Niedziela Wlk. Postu

2024-03-17

OGŁOSZENIA

1. Zgodnie  z polską tradycją, od dzisiejszej niedzieli krzyże pozostają zasłonięte aż do liturgii Wielkiego Piątku.
  2. Nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 15.00 kończymy przeżywanie naszych rekolekcji parafialnych. Zapraszamy wszystkich parafian. Po Gorzkich Żalach będzie ostatnia nauka skierowana zwłaszcza do małżeństw i rodzin. Serdecznie dziękujemy księdzu Pawłowi za  modlitwę i głoszone słowo Boże, Bóg zapłać!
  3. Po Gorzkich Żalach rozpoczniemy peregrynację obrazów Najśw. Serca Pana Jezusa. Zapraszamy rodziny wspomniane w ubiegłą niedzielę do przyjęcia obrazu.
  4. Ze względu na spowiedzi w dekanacie porządek Mszy św. w tygodniu będzie zmieniony. Prosimy o zapoznanie się z planem intencji zamieszczonym w gablocie i na stronie internetowej.
  5. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie w Wielki Poniedziałek (25 marca). W tym dniu, przed południem, będą też odwiedziny chorych. Prosimy o zgłaszanie ich do przyszłej niedzieli.
  6. W najbliższy piątek Msza św. popołudniowa będzie o godz. 16.00, a po niej planowana jest Droga Krzyżowa na Gruszkę. Dla tych, którzy nie będą w stanie wyruszyć na nabożeństwo, będą przygotowane rozważania w kościele. W niedzielę Droga Krzyżowa o godz. 10.30. W Olchowej nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.00 (bez Mszy św.). Zachęcamy do licznego uczestnictwa.
  7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Uroczyste poświęcenie palm na sumie, na zewnątrz, a potem procesja z palmami wokół kościoła.
  8. Dzisiaj młodzież będzie rozprowadzać zrobione przez siebie palemki. Jeśli cos pozostanie, to będą wyłożone z tyłu kościoła. Dochód z nich przeznaczony jest rekolekcje wakacyjne dla naszej młodzieży. Zachęcamy do kupna.
  9. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za ofiary złożone na prace remontowe w kościołach i przy parafii. Kwoty podajemy w ogłoszeniach w kościele.
  10. Bóg zapłać siostrom i braciom z Róż Różańcowych za składane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.