II Niedziela Wlk. Postu

2024-02-25

OGŁOSZENIA

1. Tradycyjnie już w II niedzielę Wielkiego Postu zwaną „Ad Gentes” przeżywamy „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami” pod hasłem „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Zachęcamy do duchowego i materialnego wspierania misjonarzy.
  2. Po sumie Gorzkie Żale z wystawieniem Najśw. Sakramentu.
  3. Msze św. codzienne: poniedziałek, wtorek, środa o godz. 7.00 i 16.30, czwartek o 7.00 i 17.00, piątek o 7.00 i 17.30, w sobotę o 8.00 i 17.00.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty już od poniedziałku, codziennie przed Mszą św.
  5. Odwiedziny chorych w piątek od 8.00.
  6. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30, po niej Msza św. W niedzielę o godz. 10.30, a Gorzkie Żale po sumie. W Olchowej Msza św. z nabożeństwem Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.30. Zachęcamy do licznego uczestnictwa. Przypominamy, zwłaszcza młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania i dzieciom pierwszokomunijnym o obowiązku uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych.
  7. W sobotę o godz. 17.00 kolejne nabożeństwo z cyklu Pierwszych Sobót Miesiąca. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej do wspólnej modlitwy o nawrócenie grzeszników i ratunek dla świata.
  8. Również w przyszłą sobotę, w Sanoku, odbędzie się kolejny tzw. Męski Różaniec. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  9. Za tydzień na sumie zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na marzec: Aby Zmartwychwstały Chrystus, obdarzając nas Duchem Świętym, umocnił naszą wiarę w Jego zbawczą obecność w Kościele.
  10. Dzisiaj składka do puszek na misje ad gentes.
  11. Za tydzień składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
  12. Spotkanie oazy młodszej w piątek o godz. 16.30, oazy starszej w piątek po Mszy św.
  13. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 15-17 marca br., a sakrament bierzmowania dla klasy VIII zostanie udzielony w dniu odpustu św. Wojciecha (23 kwietnia br.).
  14. Z czwartku na piątek przeżywaliśmy nawiedzenie Obrazu Najśw. Serca Pana Jezusa. Słowa podziękowania dla ks. Łukasza za przygotowanie powyższej uroczystości i tym, którzy się do niej przyczynili: wykonawcom dekoracji, młodzieży, ministrantom, naszym dzielnym strażakom za pomoc w przewożeniu obrazu... I wam wszystkim, drodzy parafianie, za obecność i modlitwę. Peregrynacja kopii obrazu NSPJ w parafii rozpocznie się w dniu zakończenia rekolekcji wielkopostnych.