Biblioteka

Na spotkaniu Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w listopadzie 2003 roku padła propozycja, by przy kościele pw. św. Wojciecha w Tarnawie Górnej otworzyć bibliotekę książek katolickich. Ksiądz Proboszcz Jan Krupiński zaakceptował nasz pomysł, a pan Stanislaw Zarzyczny ufundował szafę na książki. W bocznej zachrystii wydzielono pomieszczenie w którym do dzisiejszego dnia mieści się biblioteka. Poczatkowo brakowało ksiązek ale po niedługim czasie zaczęły napływać. Śp. Pani Alicja Wodzińska ofiarowała 30 egzemplarzy, ja ze swojej prywatnej biblioteki też ponad 30. Parafianie przynosili i przynoszą przeczytane już przez siebie książki aby mogli czytać inni . Najwiecej woluminów parafialna biblioteka otrzymała od Matki Przełożonej z Krakowa Siostry Augustyn za to jesteśmy jako parafianie Jej bardzo wdzięcznio. W chwili obecnej jest 50 czytelników, którzy mają do wymiany około 300 książek.
Zapraszam do naszej parafianej biblioteki w każdą środę pół godziny przed Mszą Świętą.

Krystyna Zajdel