Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej

12 sierpnia 2022 r. pielgrzymi z naszej parafii udali się na Kalwarię Pacławską, gdzie uczestniczyli w Uroczystościach Odpustowych. Opiekę duchową nad pielgrzymami sprawował Ks. Wikariusz Karol Wandas. Ponad  50 –cio osobowa grupa podążała Drożkami Pana Jezusa i Maryi zawierzając Maryi całą naszą parafię, modląc się w polecanych intencjach. Podczas pięknej pogody ale trudnej i wymagającej drogi do rozsianych po kalwaryjskim wzgórzu kaplic, spełnili swoje pragnienie oddania czci kalwaryjskiej Pani. Z modlitwą i śpiewem na ustach, uśmiechem i radością w sercu, wędrowali pielgrzymim szlakiem, doświadczając szczególnej obecności Matki Bożej. Wieczorem uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Ks. Biskup Krzysztof Chudzio.