Wycieczka ministrantów do Zakopanego

W dniach od 2 do 4 września 2022r. , 7 - osobowa grupa ministrantów naszej parafii uczestniczyła w wycieczce do Zakopanego. Była to jednocześnie nagroda za zwycięstwo w XXIII Archidiecezjalnym Turnieju Piłki Nożnej Ministrantów zorganizowanym w czerwcu br. w Dukli. Opiekunami i organizatorami wyjazdu byli: p. Maciej Bar oraz ks. Karol Wandas. Pobyt w Zakopanem był bardzo intensywny i obejmował on wejście na Giewont, baseny termalne w Bukowinie Tatrzańskiej, wyjazd kolejką na Gubałówkę i zjazd kolejką krzesełkową z Butorowego Wierchu, spacer po Krupówkach oraz Msze Święte w klasztorze Bernardynów.  Nasi ministranci, gdy dzielili się wrażeniami opowiadali, że na długo zapamiętają wyprawę w polskie góry. Większość z nich była tam po raz pierwszy. Ufamy, że młodsi ministranci naszej parafii pociągnięci przykładem starszych będą również pięknie posługiwać przy ołtarzu oraz podejmować wysiłek sportowy na boisku, który zaowocuje potem podobnymi sukcesami.