Uroczystość Chrystusa Króla w parafii

W Uroczystość Chrystusa Króla podczas Mszy  św. o godz. 12.00, podobnie jak rok temu miało miejsce piękne wydarzenie - przyjęcie kandydatów na ministrantów - trzech chłopców z klasy II i III. Po solidnym przygotowaniu pod czujnym okiem Księdza Proboszcza Krzysztofa Sobieckiego stanęli przed ołtarzem by otrzymać błogosławieństwo i strój liturgiczny. Zgodnie z zasadami Księdz wikariusz Karol Wandas, poprosił  księdza Proboszcza o dopuszczenie chłopców do służby liturgicznej i udzielenie błogosławieństwa zapewniając, że wszyscy są gotowi do pełnienie posługi przy ołtarzu. Następnie chłopcy ubrani zostali w strój liturgiczny na znak że są dopuszczeni do służby ministranta. Później złożyli przyrzeczenie, a cały obrzęd został zakończo modlitwą. Nowi ministranci przystąpili do ołtarza by po raz pierwszy móc służyć Chrystusowi. Po Mszy św. z rąk Księdza Proboszcza otrzymali pamiątkowe dyplomiki i książki oraz stanęli do pamiątkowego zdjęcia z Kapałnami i swoimi rodzicami. Niech wsparcie rodziców i nasza modlitwa pomoże im  jak najlepiej pełnić tę posługę na chwałę Bogu i ludziom.