Obrzęd "Foskowania" w parafii

W niedzielę w naszej parafii, podczas Mszy św. o godz.11.00 uczestniczyliśmy w pięknym wydarzeniu. Młodzież pragnąca być bliżej Pana Jezusa i poznawać Jego życie spotkająca się w ramach Oazy przyjęła z rąk Księdza Proboszcza „foskę” znak przynależności do Ruchu Światło-Życie oraz emblemat Ruchu Apostolstwa Młodych. Mimo nie zawsze łatwych wyborów zdecydowali się zaświadczyć o Chrystusie, i razem budować wspólnotę uczniów Chrystusa składając przyrzeczenie pogłębiania swojej wiary i podążania drogą formacji w wierności charyzmatowi Ruchu Światło-Życie i RAM oraz trwania we wspólnocie, w której Bóg ich postawił i postępowania drogą ku dojrzałości chrześcijańskiej.

Młodzież włączyła się również w oprawę Mszy św. poprzez czytania, psalm oraz dary ofiarne i wspólny śpiew. Być w grupie oazowej to zaszczyt, ale również bardzo odpowiedzialne zadanie. Tym zadaniem jest życie charyzmatem wspólnoty. Młodzieży w przygotowaniu do tego wydarzenia towarzyszył Diakon Marcin Piotrowski odbywający praktykę wielkopostną w parafii.

Cieszymy się, że są jeszcze dzieci i młodzież zaangażowane w życie parafii. A nowym oazowiczom życzymy wiele łask od Pana, aby na tej drodze nie zawiedli i módlmy się w ich intencji aby mogli w tych postanowieniach wytrwać.

Przypominamy - spotkania Oazy Dzieci Bożych odbywają się w każdy piątek o godz. 16.30 a Oazy Młodzieżowej również w piątek po Mszy św.

Drzwi są otwarte dla każdego – zapraszamy.