Ognisko na powitanie lata

24 czerwca uczniowie klasy II naszej szkoły  i członkowie scholki parafialnej pod okiem P. Haliny Krajnik spotkali się na ognisku na powitanie lata. Po Mszy św. podczas której obchodzono Jubileusz Kapłaństwa i Imieniny Księdza Proboszcza z kieszeniami pełnymi cukierków dzieci udały się na plac przy Domu Ludowym w Tarnawie Górnej. Gościem specjalnym spotkania był Ks. Janusz Łuc, który chętnie przyjął zaproszenie dzieci na ognisko. Po oficjalnym rozpoczęciu dzieci chętnie podjęły zabawy – chłopcy oczywiście grali w piłkę nożną a dziewczęta zapoznawały się z grą w „kartofla”, ćwiczyły w hula –hop, próbowały grać na gitarze.  Po zabawie przyszedł czas na pyszne kiełbaski, czasami nieco przypalone na ostrym ogniu ale bardzo smaczne, bo samodzielnie upieczone. Po wzmocnieniu ciała był czas na  zabawy integracyjne z elementami naśladownictwa inicjowanymi przez Księdza Janusza. Można  byłoby jeszcze długo bawić się ale zaczynało się robić ciemno. W związku z tym wszyscy odśpiewali znaną pieśń „Jesteś Królem”, otrzymali błogosławieństwo kapłana i po zabawie w iskierkę wraz z rodzicami udali się do swych domów.

Czas spotkania bardzo szybko mijał co świadczy o dobrej i miłej atmosferze. Był ona możliwa dzięki wsparciu i pomocy ludzi dobrej woli, min. prezesa  Stowarzyszenia „Nasza Przyszłość – Tarnawa” P. Janusza Krajnika,  Sołtysa wsi Tarnawa Górna P. Marka Marcinika, P. Teresy Marcinik, P. Mieczysław Kloczkowskiego i dziewczyn, które na co dzień prowadzą scholę – Klaudii i Natalii Zarzycznych.