Pielgrzymka POAK do Przemyśla

W przeddzień Uroczystości Chrystusa Króla tj. 21.11 .2015 r. nowo wybrani Prezesi Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej  z Archidiecezji Przemyskiej zebrali się  w Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu po odbiór nominacji na Prezesów. Spotkanie rozpoczęliśmy o 9.30 pieśnią i modlitwą. Ksiądz Prałat Asystent Akcji Katolickiej Józef Niżnik przedstawił sytuację jaka jest obecnie w AK. Następnie wręczył 170 Prezeskom i i 110 Prezesom nominacje na Prezesów na następną 4-ro letnią kadencję. O 11.30 rozpoczęła się uroczysta msza św. pod przewodnictwem JE. ks. abp Józefa Michalika w asyście ponad 100-u księży asystentów AK.  Ks. abp również wygłosił Słowo Boże , a także powołał nowy  Parafialny Oddział Akcji Katolickiej . We mszy świętej brała udział młodzież  i składała przysięgę wstępując do Katolickiego Stowarzyszenia Młodych , ks. abp wręczył nowym członkom skórzane krzyże. Po zakończeniu mszy św. i błogosławieństwie wraz z asystentem AK z Parafii Tarnawa Górna ks. Dziekanem Janem Krupińskim wróciliśmy do naszej Parafii.

opr. K. Zajdel