Sukcesy Gimnazjalistów

3. Awans gimnazjalistów z Tarnawy Dolnej do Finału Wojewódzkiego Gimnazjady w  badmintonie

W dniu 19 listopada w hali sportowej w Czaszynie odbył się Półfinał Wojewódzki Gimnazjady              w badmintonie dziewcząt. Gimnazjalistki występowały w składzie Katarzyna Płaziak, Aleksandra Hałasowska i Klaudia Koczeń. W grupie gładko pokonały 3:0 Gimnazjum z Gwożnicy i 3:1 Gimnazjum   z Niebylca. W drodze do finału pokonały jeszcze 3:1 Gimnazjum nr 4 w Sanoku. W finale zmierzyły się z zawodniczkami z Odrzykonia wygrywając 3:0. Premią za wygrany był awans do Finału Wojewódzkiego.

23 listopada również w hali Szkoły Podstawowej w Czaszynie swój turniej rozgrywali gimnazjaliści. Tarnawskie gimnazjum reprezentowali Łukasz Mołczan, Dawid Gocek i Radosław Wyczesany.  Można powiedzieć, że turniej toczył się pod dyktando naszych gimnazjalistów, którzy pokonali po 3:0 Gimnazjum nr 1 w Sanoku, Gimnazjum nr 3 w Sanoku, Gimnazjum w Zagórzu. Jako że turniej rozgrywany był do „2 przegranych” drugi raz spotkali się z Gimnazjum nr 3 w Sanoku także wygrywając 3:0. O I miejscu decydowały 2 pojedynki z Gimnazjum nr 4 w Sanoku z których nasi zawodnicy wyszli zwycięsko pokonując drużynę z Sanoka 3:1 i 3:2. Należy dodać, że obydwa pojedynki były bardzo emocjonujące i stały na wysokim poziomie. Chłopcy podobnie jak wcześniej dziewczęta również awansowali do Finału Wojewódzkiego, można powiedzieć że obie drużyny są w 12 najlepszych drużyn gimnazjalnych podkarpacia. Należy dodać, że zarówna dziewczęta jak i chłopcy praktycznie co roku zdobywają awans do finału wojewódzkiego.

2. Indywidualne mistrzostwa w lekkiej atletyce, sukcesy gimnazjalistów z Tarnawy Dolnej

Duży sukces w rzucie dyskiem odniósł Radosław Jankowski, który po zdobyciu wice mistrzostwa w zawodach powiatowych wywalczył brązowy medal w Finale Wojewódzkim Gimnazjady. Do serii finałowej Radek wszedł z 7 wynikiem, który udało mu się znacznie poprawić. Rzutem na odległość 34,6m. wywalczył III miejsce. W zawodach tych startował także Mateusz Kucharski w biegu na 100 m.     i Karolina Kantorek na 300m.. Mateusz (MISTRZ POWIATU) w swojej serii uzyskał wynik umożliwiający mu występ w ścisłym finale. W doborowym gronie najszybszych 8 gimnazjalistów podkarpacia zajął dobre 6 miejsce. Karolina po zdobyciu srebrnego medalu w powiecie wywalczyła 20 miejsce w województwie co jest również dużym osiągnięciem.

Dobre występy zanotowali również pozostali nasi zawodnicy mimo, że nie awansowali do finału wojewódzkiego. W sztafecie 4 x 100 m. zarówno chłopcy jak i dziewczęta wywalczyli III miejsca. Skład dziewcząt: Paulina Florczak, Karolina Kantorek, Julita Stach, Aleksandra Hałasowska. Skład sztafety chłopców: Grzegorz Kuzio, Kamil Szczepaniak, Mateusz Jankowski, Mateusz Kucharski. II miejsce w rzucie oszczepem zdobyła Sabina Jaworska.

1. Indywidualne biegi przełajowe

W Finale Wojewódzkim Gimnazjady startowali Aneta Mołczan i Sławomir Swalarz. Aneta uczennica klasy pierwszej startując wspólnie z drugimi i trzecimi klasami uplasowała się w środku stawki.            Z dużym powodzeniem startował Sławek, który w grupie 82 zawodników zajął VII miejsce.