Adwentowy Dzień Wspólnoty w Czarnej

W niedzielę, 13 grudnia swój adwentowy Dzień Wspólnoty przeżywali członkowie Ruchu Światło-Życie rejonu Lesko. Adwentowe spotkanie miało miejsce w Parafii Czarna k/ Ustrzyk Dolnych. W spotkaniu wzięło udział ponad 30 osób z naszej parafii, min. rodziny Domowego Kościoła oraz dzieci ze scholi parafialnej wraz z Klaudią, Natalią i Pawłem. Na czele naszej grupy był Opiekun Kręgów DK i scholi Ks. Grzegorz Lęcznar.

Spotkanie rozpoczęło zapalenie świecy - znaku obecności Chrystusa i wspólna modlitwa do Ducha Świętego, którą poprowadziła Para Rejonowa Domowego Kościoła. Następnie były ciastka, herbata i kawa. Dorośli wysłuchali konferencji na temat działania Ducha świętego w naszym życiu oraz rozważali temat obecności Ducha św. w Eucharystii.  Dzieci w tym czasie miały swoje spotkanie z Ks. Grzegorzem. Najważniejszym punktem spotkania była Eucharystia, której przewodniczył Moderator Rejonowy RŚŻ Ks. Janusz Łuc. Mszę św. uświetnił śpiew scholii podczas uwielbienia po Komunii św. Po zakończonej Eucharystii wszyscy zgromadzeni w kręgu odśpiewali „Zjednoczeni w Duchu” i udali się do swoich domów.

Krótki ale bogaty w wydarzenia wyjazd do odległej o 50 km Czarnej zapewne pozostanie dzieciom w pamięci.