Z Jezusem do Maryi - pielgrzymka dzieci komunijnych

W dniu 11 maja 2016 r. dzieci z klasy III wraz ze swoimi rodzicami, Ks. Katechetą i wychowawczynią udały się na Dziękczynną Pielgrzymkę Dzieci Pierwszokomunijnych do Kalwarii Pacławskiej. Poranek był chłodny, ale jasne promienie słońca obudziły wszystkich uczestników, którzy punktualnie o godz. 6.30 stawili się na parkingu, by pielgrzymować do Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej. O godzinie 9.00 uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej przez Ks. Grzegorza Lęcznara, który przygotował dzieci do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. Po Eucharystii wysłuchaliśmy przepięknie opowiadanej przez jednego z Ojców Franciszkanów, historii powstania Sanktuarium, słynącego łaskami cudownego obrazu oraz kultu Matki Bożej Kalwaryjskiej. Po zakupieniu pamiątek i posileniu się smacznym obiadem, pełni duchowych przeżyć wyruszyliśmy w dalszą drogę. Z Kopca Tatarskiego podziwialiśmy widoki na Przemyśl, Bieszczady i Ukrainę. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły dzieciom zjazdy torem saneczkowym. Jak same twierdziły "bardziej bali się rodzice". Następnie udaliśmy się do  Przemyśla, gdzie nie obyło się bez skosztowania pysznych lodów oraz "przywitania z niedźwiedzicą" w fontannie na Rynku. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na tarasie widokowym Gór Słonnych, skąd roztacza się wspaniały widok na całe Bieszczady. Pogoda dopisała i dzięki temu bez problemów dostrzegliśmy Lesko oraz Klasztor w Zagórzu. To był piękny czas, za który dziękujemy Panu Bogu i Matce Najświętszej oraz wszystkim, dzięki którym odbyła się ta pielgrzymka.

opr. T. Furdak