Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

Niedziela 26 sierpnia to szczególny dzień dla naszej wspólnoty parafialnej. Jak co roku obchodzimy w tym dniu. Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej – patronki naszej parafii. W tym roku uroczystościom odpustowym towarzyszyły jubileusze kapłańskie. Wspólnie przeżywaliśmy jubileusz 20 – lecia święceń kapłańskich naszego rodaka – ks. Marka Zarzycznego – Dyrektora Hospicjum w Krośnie oraz Jubileusz 25 – lecia posługi kapłańskiej w naszej Parafii Proboszcza– Ks. Prałata Jana Krupińskiego. Punktem kulminacyjnym obchodów była uroczysta Msza Św., której przewodniczył Ks. Marek. W oprawę Mszy Św. włączyli się przedstawiciele Parafii  i schola. Jak zawsze w takich okazjach pod adresem jubilatów padło wiele pięknych słów. Dla Ks. Marka były wiersze, życzenia i kwiaty. Ks. Proboszczowi w imieniu całej Parafii podziękowanie złożył przedstawiciel Rady Parafialnej Janusz Krajnik.  Wymownym momentem było podziękowanie które złożyli przedstawiciele parafii, od dzieci i młodzieży na dorosłych kończąc. Symboliczne róże wyraziły wdzięczność za 25 lat posługi duszpasterskiej. Swoje podziękowania i życzenia Jubilatom złożył również Burmistrz Miasta i Gminy w Zagórzu P. Ernest Nowak. Podczas uroczystości jubileuszowych pamiętano również o 25 latach służby w Kościele Pana Kościelnego – Kazimierza Stacha.

Jubilatom dnia dzisiejszego życzymy  obfitości Łask i Bożego Błogosławieństwa na każdy dzień, radości z pełnionej służby w Kościele, wytrwałości w podążaniu Bożą Drogą oraz opieki Matki Boskiej Częstochowskiej – Pani naszej z Tarnawy.