Odsłonięcie pamiatkowej tablicy

W związku z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodleglości w naszej parafialnej świątyni odbyło się odsłonięcie pamiątkowej tablicy upamietniającej to wydarzenie jak również 40-lecie wyboru Papieża Polaka na Stolicę Piotrową i 110-lecie powstania parafii. Tablice pobłogosławił i poświęcił Ks. Parałat Jan Krupiński a odsłonili ją Prezes POAK P. Krystyna Zajdel, Prezes Stowarzyszenia "Nasza Przyszłośc - Tarnawa" P. Janusz Krajnik i Dyrektor Szkoły Podstawowej P. Melchior Ryniak. Ks. Praboszcz poświęcił też ufundowany nowy ornat i kielich z emblematami patriotycznymi. We Mszy św. o godz.12.00 uczestniczyły poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Straży Pożarnej Tarnawy Górnej i Dolnej. Modlono się w intencji poległych za Ojczyznę a w słowie skierowanym do wszystkich Ks. Proboszcz fakty historyczne związane z historią naszej Ojczyzny. Na zakończenie odśpiewano "Boże coś Polskę... "