Oaza Rodzin 2013

W dniach 17.07 – 2.08 w naszej Parafii odbyła się Oaza Rodzin. Uczestnikami oazy były małżeństwa Domowego Kościoła RŚŻ z diecezji tarnowskiej, siedleckiej i przemyskiej. Rekolekcje oazowe prowadziła Ks. Prałat Zbigniew Suchy – Redaktor przemyskiej edycji „Niedzieli” wraz z neoprezbiterem  Ks. Łukaszem Mroczkiem. Pomagali im klerycy WSD w Przemyślu oraz Halina i Janusz Krajnikowie. Miejscem pobytu była miejscowa szkoła. Czas rekolekcji był dla każdego czasem błogosławionym. Każdy dzień rozpoczynano jutrznią. Centralnym punktem każdego dnia była Eucharystia w Kościele Parafialnym. Wykorzystywano w programie uroki miejsca i okolic. Zwiedzano Skansen w Sanoku, Klasztor ss. Nazaretanek w Komańczy, Ogród Biblijny w Myczkowcach, ruiny klasztoru Karmelitów w Zagórzu. Podczas zakończenia akcji Rio w Bieszczadach uczestnicy spotkali się w Polańczyku z Ks. Bp. Adamem Szalem. Gościem oazy był również Ks. Bp. Stanisław Jamrozek, Ks. Proboszcz Jan Krupiński i Ks. Józef Watras. Oazę odwiedzili także Moderator Diecezjalny Ks. Daniel Trojnar, para diecezjalna, rejonowa oraz przyjaciele RŚŻ rejonu Lesko. W dziesiątym dniu oazy uczestnicy przeżywali tzw. Paschę czyli Wyjście. W godzinach wieczornych idąc do Kościoła Filialnego w Olchowie  przeżywali wydarzenia związane z wyjściem Izraelitów z Egiptu. Wspólnie z innymi oazami przeżywali Dzień Wspólnoty w Krośnie. Niezapomniane pozostaną przeżycia z Drogi Krzyżowej w drodze na Górę Miłosierdzia w Łukowem.  Codziennie po obiedzie był czas dla rodziny podczas którego rodzice wraz z dziećmi wykorzystywali piękną słoneczną pogodę w górach, nad wodą. Zwiedzali też okoliczne miasteczka i miejsca wypoczynkowe. Panie z kuchni przygotowując smaczne posiłki dbały również o ciało. Wdzięczni Panu Bogu za czas, miejsce i Jego opiekę dziękujemy wszystkim mieszkańcom Tarnawy za życzliwość, otwartość i dobre słowo.

Organizatorzy i uczestnicy