Spotkanie DIAK w Przemyślu

Jak co roku tak i teraz 24 listopada 2018 roku Członkowie Akcji Katolickiej z Archidiecezji przemyskiej i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży  o 9.30 spotkali się w Domu Katolickim  ,,ROMA'' gdzie Prezes AK Danuta Figiela  rozpoczęła spotkanie modlitwą i odśpiewaniem hymnu AK. Następnie oglądaliśmy slajdy z Katynia i katastrofy smoleńskiej. Odmówiliśmy dziesiątek różańca świętego w intencji Ojczyzny.  Ks.dr. Tomasz Picur wygłosił konferencję , następnie przeszliśmy do przemyskiej Katedry gdzie ks.abp.Adam Szal odprawił Mszę świętą koncelebrowaną w asyście 70 księży wygłosił również Homilię. Pod koniec Mszy świętej 11 młodych ze Stowarzyszenia Młodzieży Katolickiej  złożyło przyrzeczenie i otrzymało Krzyże . Ksiądz abp Adam Szal powiedział ze Akcja Katolicka jest w 300 parafiach a KSM tylko w 40 parafiach , żeby poprosić naszych księży o założenie w parafiach Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży . Po błogosławieństwie wróciliśmy do swoich domów. Chcę zaznaczyć że w tym roku było nas członków Akcji Katolickiej bardzo dużo.

Krystyna Zajdel