Dzień Zaduszny

Pierwsza sobota listopada to wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. W tym dniu uczestnicząc we Mszy św. ofiarujmy naszą modlitwę wszystkim wiernym zmarłym. Tradycyjnie już od wielu lat w pierwsze soboty miesiąca Domowy Kościół modli się w różnych intencjach. W dzisiejszą sobotę polecano w modlitwie zmarłych kapłanów pracujących w naszej parafii i kapłanów pochodzących z naszej parafii. Wszyscy stanowimy jeden Kościół. Jesteśmy ludem  pielgrzymującym do Nieba i walczącym z grzechem. Święci są Kościołem triumfującym, a zmarli przebywający w czyśćcu są Kościołem oczyszczającym się. Modląc się za zmarłych pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy Kościoła połączonej z wypominkami by jak najrychlej mogli przebywać blisko Ojca w niebie.