XVI Niedziela zwykła

2024-07-21

OGŁOSZENIA

1. Msze św. codzienne odprawiane będą na przemian (rano i wieczór). W poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00, we wtorek, czwartek o godz. 7.00, w sobotę o godz. 8.00. Godziny podane są na stronie internetowej i w gablotce.
  2. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, po Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych wraz z pokropieniem wiernych. Po sumie pokropienie pojazdów na parkingu. W czasie poświęcenia zbierane będą do puszki ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  3. Do przyszłej niedzieli przeżywać będziemy 25. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich.
  4. W czwartek dzień imienin ks. bpa Krzysztofa Chudzio. Otoczmy go naszą modlitwą.
  5. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu: w poniedziałek –  święto św. Marii Magdaleny; we wtorek – święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy i patronki Europy; w środę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy; w czwartek – święto św. Jakuba, Apostoła; a w piątek – wspomnienie śś. Joachima i Anny, rodziców NMP, patronów rodziców i ludzi starszych.
  6. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony  przez Ojca Świętego Franciszka.
  7. Wszystki  ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na prace remontowe w parafii.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej...

Intencje mszalne - CZERWIEC - LIPIEC 2024

Intencje pogrzebowe