Odpust ku czci NMP Częstochowskiej

Jak co roku w Uroczystość NMP Częstochowskiej, która przypada 26 sierpnia, przeżywaliśmy w naszej parafii odpust ku czci naszej patronki Matki Boskiej Częstochowskiej. W tym roku sumie odpustowej koncelebrowanej o godz. 11.00 przewodniczył Ks. Paweł Ostafiński – wikariusz z Krośnieńskiej Fary, który skierował również do zebranych Słowo Boże.  W koncelebrze wzięli udział Proboszcz Parafii Ks. Krzysztof Sobiecki i Ks. Marek Zarzyczny – rodak, a obecnie Proboszcz w  Jasienicy Rosielnej. W uroczystą Eucharystię włączyli się przedstawiciele parafii i schola parafialna. Na zakończenie Ks. Proboszcz podziękował Bogu za piękną pogodę a wszystkim za modlitwę i zaangażowanie w oprawę odpustu. Przedstawił również wikariusza Ks. Karola Wandasa, który od wczoraj rozpoczął posługę w naszej parafii. Po Mszy św. odnowione zostały Śluby Jasnogórskie i odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła. Dziękujemy wszystkich parafianom oraz gościom za wspólną odpustową modlitwę oraz udział w uroczystej Eucharystii.